Starsze Informacje

Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach.


22.12.2015
"Jasełka 2015"


Premiera tegorocznych, szkolnych Jasełek odbyła się na Wigilii Wiejskiej – 9 grudnia,
następne wykonanie było na Wigilii dla samotnych – 16 grudnia.
Uwieńczeniem był występ 22 grudnia, połączony z kiermaszem ozdób świątecznych.

Tu znajdziesz fotogalerię z Jasełek 2015


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Życzymy wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2016.

"Cała Polska czyta dzieciom 2015"


„Kto czyta, żyje podwójnie” napisał Umberto Eco.
Od października realizujemy w szkole projekt „Cala Polska czyta dzieciom… i my też”.
W ramach projektu odbywają się różne akcje popularyzujące czytanie i głośne czytanie dzieciom. 14 grudnia na spotkaniu z najmłodszymi uczniami naszej szkoły – klasą I, IIa i IIb
– czytaliśmy wiersze ulubionego poety wszystkich dzieci – Jana Brzechwy.
Wiersze czytali: pan Dyrektor – Marek Lis, zaproszeni goście - panie Adela Jaśko i Anna Zych – pracownice Urzędu Gminy w Łubnicach, wychowawczynie – panie: Jolanta Górka, Alicja Strzelecka, Anna Wosińska oraz realizujące projekt – panie: Halina Zych i Małgorzata Mielczarek. Swoje ulubione wiersze przedstawiły też swym młodszym koleżankom i kolegom uczennice klasy VI: Zuzanna Filipczyk, Patrycja Wesoła, Kinga Kostrzewa oraz Aleksandra Borecka. Barwne i wesołe widowisko zakończyło się ogłoszeniem konkursu plastycznego.

Zapraszamy do fotogalerii z Wielkiego czytania 2015


10.12.2015
"Jak pokonać "Agresika"


Tego dnia klasa V przygotowała dla wszystkich uczniów przedstawienie o charakterze profilaktycznym pod tytułem: ”Sposób na Agresika”.
Dzieci mogły obejrzeć pouczające scenki o tym, jak poradzić sobie z negatywnymi emocjami.

Fotogaleria z przedstawienia kl. V


07.12.2015
"Mikołaj 2015"


Jak każdego roku – ten sam dzień, ten sam Mikołaj, dużo słodkości, a radość ciągle nowa!

Fotogaleria z wizyty Mikołaja 2015


27.10.2015
"Pasowanie 2015"


Choć oficjalne rozpoczęcie roku już dawno za nami, to dla uczniów klasy I, właśnie tego dnia rozpoczęła się prawdziwa przygoda ze szkołą.

Zapraszamy do fotogalerii z Pasowania 2015


26.06.2015
"Zakończenie roku szkolnego 2014/2015"


W bardzo uroczystej oprawie zakończony został bieżący rok szkolny. Najwięcej radości przysporzył on uczniom z największą średnią ocen. Otrzymali oni wiele nagród, dyplomów oraz stypendia. Tego dnia pożegnaliśmy również naszych szóstoklasistów, a wśród nich czterech najlepszych absolwentów.
Wszyscy obecni otrzymali wiele serdecznych życzeń wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość uświetnili rodzice oraz zaproszeni goście, wszyscy widoczni na zdjęciach w galerii z zakończenia

Fotogaleria zakończenie roku szkolnego 2015


25.06.2015
"Rozdanie nagród za rok szkolny 2014/2015"


Już tego dnia odbyło się nasze pierwsze pożegnanie ze szkołą przed nadchodzącymi wakacjami. Rozpoczęliśmy je od uroczystej Mszy Świętej. Dalej także były same przyjemności. Uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za pracę i osiągnięcia pozadydaktyczne w całym roku szkolnym. Zaś uczniowie klas I-III, dzięki współpracy z WOŚP, zostali obdarowani podręcznymi apteczkami wraz z życzeniami bezpiecznych wakacji.

Fotogaleria z rozdania nagród 2015


3.06.2015
"Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej"


11 i 12 maja odbyła się wycieczka w Kotlinę Kłodzką. Chętnych na wycieczkę było bardzo wielu. Niestety, mogło jechać tylko 49 osób. Byli to uczniowie klas IV-VI. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Zachwycaliśmy się pięknem budowli sakralnych w Wambierzycach i Czermnej, gdzie obejrzeliśmy jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec oraz wędrowaliśmy po Błędnych Skałach. Uff! Nie było lekko…
Zwiedziliśmy uzdrowiskowe miasta Dolnego Śląska – Kudowę Zdrój i Polanicę Zdrój.
Z zainteresowaniem obejrzeliśmy powstawanie szklanych wyrobów w hucie szkła. Duże wrażenie zrobiło na nas zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, szczególnie zaś wędrówka podziemnymi korytarzami. Wrażenia z wycieczki i przeżycia długo pozostaną w naszej pamięci.

Fotogaleria z wycieczki


16.04.2015
"Szkolny talent 2015"


W piątek 17 kwietnia odbyła się kolejna edycja konkursu pn. "Szkolny talent 2015"

Fotogalerię znajdziecie tutaj


31.03.2015
"Konkurs wielkanocny"


W dniu 31 marca odbył się konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną. Wyłoniono zwycięzców, rozdano nagrody przygotowane przez Radę Rodziców, a my wszyscy mogliśmy podziwiać wielkanocne arcydzieła. Tym samym wkroczyliśmy w przedświąteczny czas.
Z tej okazji życzymy wszystkim, zdrowych spokojnych i rodzinnych Świąt.

Fotogalerię znajdziecie tutaj


09.03.2015
"Relacja z Dnia Kobiet"


W dniu 6 marca odbyły sie obchody "Dnia Kobiet"

Fotogalerię znajdziecie tutaj


04.03.2015
"Rozpoczynają się zapisy do przedszkola"


Informujemy zainteresowanych rodziców, że rozpoczynamy zapisy dzieci do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Dzietrzkowicach na rok szkolny 2015/2016

Więcej informacji tutaj


01.02.2015
"Zabawa choinkowa 2015"


Zabawa choinkowa 2015 odbyła się w niedzielę 1 lutego 2015 roku, w pierwszą niedzielę trwających właśnie ferii zimowych.

Zapraszam do galerii z "Zabawy choinkowej 2015"


12-19.12.2014
"Magiczny czas Bożego Narodzenia"


Świąteczny nastrój w naszej szkole czuliśmy w tym roku już od 12 grudnia, kiedy to odbyła się premiera Jasełek w wykonaniu połączonych sił kl. IV i VIb. Było to podczas wigilii wiejskiej KGW. Następne wykonanie było już 13 grudnia dla OSP, kolejne 16 grudnia dla samotnych mieszkańców wsi. Ostatnie przedstawienie miało miejsce w murach naszej szkoły, 19 grudnia, dla uczniów, pracowników i rodziców. W tym przepięknym okresie padło wiele ciepłych życzeń: zdrowia, radości i rodzinnego ciepła, czego raz jeszcze wszystkim życzymy oraz

Szczęśliwego Nowego 2015 Roku !!!

Zapraszam do galerii z poszczególnych dni:
12.12.2014 - "Jasełka dla KGW"
13.12.2014 - "Jasełka dla OSP"
16.12.2014 - "Jasełka dla samotnych"
19.12.2014 - "Jasełka dla uczniów i rodziców"


6.12.2014
"Mikołajki 2014"


Relacja z dnia 6 grudnia, czyli Mikołajki 2014 w naszej szkole!

Zapraszam do galerii "Mikołajki 2014"


21.11.2014
"Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2014"


W tym wesołym nastroju zakończyliśmy akcję pod hasłem: "Tydzień życzliwości".
Wybraliśmy najżyczliwszych uczniów w klasach i szkole. Nasze drzewo życzeń i pozdrowień
nie ma już wolnej ani jednej gałązki.

Zapraszam do galerii "Życzliwy 2014"


11.11.2014
"Święto Niepodległości 2014"


Uroczyste obchody tego święta odbyły się dwuetapowo. Najpierw nasza delegacja uczestniczyła w powiatowych obchodach w Wójcinie - w dniu 11 XI.
Natomiast w naszej szkole uczciliśmy to święto następnego dnia.

Zobacz to w galerii "11 listopada 2014"


28.10.2014
"Pasowanie pierwszoklasistów"


Do tego bardzo szczególnego dnia najmłodsi uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Wypowiedzieli słowa swojego pierwszego ślubowania i przez Pana Dyrektora zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Na koniec zaprezentowali się w krótkiej wiązance słowno-muzycznej. Prezentom, życzeniom i wszelkim radościom nie było końca.

Zobaczmy to jeszcze raz w galerii "Pasowanie 2014"


10.10.2014
Policyjna akcja „Jabłko czy cytryna”


Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w akcji „Jabłko czy cytryna” zorganizowanej przez fundację „Bezpieczna Droga”, KP Policji w Wieruszowie oraz Dyrekcję Szkoły. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczne poruszanie się po drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Zatrzymywano pojazdy, sprawdzano dokumenty, prędkość, stan trzeźwości i wszystko to,
co zapewnia bezpieczną jazdę. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami otrzymywali piękne czerwone jabłko, natomiast ci, którzy popełnili błędy, musieli wypić sok z kwaśnej cytryny.
Akcja wśród kierowców spotkała się z dużą akceptacją - szczególnie wśród tych, którzy w tym dniu uniknęli mandatu i punktów karnych.
Uczniowie chętnie pouczali kierowców krótkimi rymowankami.
Akcja była udana i wszystkim bardzo się podobała! Uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują organizatorom akcji, szczególnie Komendzie Policji. Akcja jest znakomitym sposobem szerzenia wśród dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Fotorelacja w galerii „Jabłko czy cytryna”


02.10.2014
"Tu jest bezpiecznie - powiat wieruszowski"


Tego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem P.R. Szkudlarkiem. W ramach akcji "Tu jest bezpiecznie - powiat wieruszowski", uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz otrzymali upominki w postaci kamizelek odblaskowych z logo akcji.

Krótka relacja w galerii "Bezpieczny powiat"


27.06.2014
Zakończenie roku szkolnego 2013/14


Tego dnia pożegnaliśmy mury naszej szkoły na długie dwa miesiące. Zanim to jednak nastąpiło odbyła się uroczysta akademia poświęcona najlepszym uczniom
i absolwentom w mijającym roku szkolnym. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy, wyróżnienia oraz stypendia ufundowane przez UG
w Łubnicach, zaś rodzicom najlepszych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja w galerii "Zakończenie 2014"


26.06.2014
Nagrody, nagrody !


Był to dzień, w którym uczestniczyliśmy w apelu poświęconym rozdaniu nagród za wszelkie osiągnięcia pozadydaktyczne w roku szkolnym 2013/2014. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursach i zawodach sportowych, za pracę w sklepiku uczniowskim i bibliotece szkolnej oraz za systematyczne oszczędzanie. Klasa IV otrzymała swoje wymarzone karty rowerowe.
Przy tej okazji uczniowie i pracownicy szkoły uroczyście pożegnali, odchodzącego na emeryturę, długoletniego woźnego naszej szkoły Pana Alojzego Hadrysia. Życzymy mu wiele radości i zadowolenia podczs zasłużonego odpoczynku.

Fotorelacja w galerii "Nagrody 2014"


07.06.2014
Uroczyste otwarcie hali sportowej


To pamiętna data w historii naszej Szkoły, miejscowości jak i całej Gminy. Tego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowej hali sportowej przy naszej Szkole. Jest to duży, nowoczesny obiekt wyposażony w wiele nowych rozwiązań technicznych. Składa się z części sportowej, socjalnej i zaplecza technicznego. Mamy nadzieję, że pozwoli on następnym pokoleniom urzeczywistniać plany związane z rywalizacją sportową przez duże "S". Spełniły się marzenia wielu pokoleń mieszkańców Dzietrzkowic.

Fotorelacja w galerii "Otwarcie hali"

Film za Tugazeta.pl "Film nr. 1"
Film za Tugazeta.pl "Film nr. 2"
Film za Tugazeta.pl "Film nr. 3"
Relacja za Radio ZW "Radio ZW"
Relacja za ITP Wieruszow "ITP relacja"


07.05.2014
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja


7 maja uczniowie klasy Va wraz z opiekunem koła polonistycznego,
pokazali społeczności szkolnej przedstawienie o charakterze patriotycznym,
które przypomniało wydarzenia związane z powstaniem pierwszej konstytucji państwa polskiego.

Zdjęcia w Galerii "3 maja 2014"


28.04.2014
Szkolny Dzień Ziemi

28 kwietnia uczestniczyliśmy w szkolnej akademii z okazji Dnia Ziemi.
Uczniowie klay IV wraz z opiekunem koła przyrodniczego przygotowali wspaniałą uroczystość poświęconą naszej planecie. Wiemy co jej zagraża i jak ją chronić. Teraz tylko zamienimy wiedzę w działanie!

Zdjęcia w Galerii "Dzień Ziemi"


Radosnych Świąt !!!

Wielkanocne idą Swięta !!!

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy odbyło się w naszej szkole wyjątkowe spotkanie. 7 kwietnia przybyli na nie samotni mieszkańcy Dzietrzkowic oraz zaproszeni goście. Na stołach pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy,
zaś wszystkie klasy przygotowały wystawę poświęconą dekoracjom i wystrojom świątecznych stołów. Całości dopełnił pełen zabawy i humoru występ na temat obrzędów i tradycji wielkanocnych. Przygotowany został przez uczniów klas piątych z wychowawczyniami. Wywołało to niepowtarzalny, przedświąteczny nastrój. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie,
życząc już dziś WESOŁYCH ŚWIĄT!

Fotorelacja w Galerii "Wielkanoc 2014"


Powitanie wiosny - Talent 2014

21 marca, wesołą zabawą, uroczyście powitaliśmy wiosnę. Tego dnia tradycyjnie odbył się Szkolny Festiwal Talentów. Brali w nim udział uczniowie prawie wszystkich klas. Poziom uczestników był bardzo wysoki, a głosowania burzliwe.

Wszystkich uczestników oraz zwycięzców zobaczcie w Galerii "Talent 2014"


Pracowity marzec

W tym miesiącu odbyły się aż dwie potyczki naszych uczniów spawdzające ich umiejętności i wiedzę w zakresie turystyki i znajomości kraju oraz w zakresie działań przeciwpożarowych. Uczniowie zmagali się w dwa kolejne dni: 12 i 13 marca. Wybrane fragmenty obejrzeć można w:

Galerii "Gminny Turniej PTTK 2014"

oraz w Galerii "Turniej Wiedzy P. Poż. 2014"


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

22 stycznia, nasze przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka.
Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną, a rodzice zadbali o kulinarną stronę uroczystości.Nasze kochane Babcie i szanowni Dziadkowie, bardzo licznie przybyli na tą uroczystość, świetnie się bawili.

Występy najmłodszych aktorów zobaczyć można
w Galerii "Przedszkole 5"


Choinka 2014

18 stycznia, tuż po zakończeniu pierwszego semestru nauki w bieżącym roku szkolnym, odbyła się tradycyjna choinka szkolna. Uczniowie klasy IV rozpoczęli ją ostatnim pokazem Jasełek dla całej społeczności Dzietrzkowic. Po nich pozostała już tylko wspaniała zabawa. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach,
zdobywając w nich wspaniałe nagrody. Wszyscy uczestnicy mieli okazję posmakować wspaniałości kulinarnych przygotowanych przez mamy z Rady Rodziców.

Wszystkich "przebierańców" oraz wszelkie atrakcje tego wieczoru zobaczycie
w Galerii "Choinka 2014"


Wesołych Świąt

Życzymy wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2014.

W świąteczny nastrój wprowadziło nas kolejne wykonanie Jasełek, które obejrzeć można w Galerii "Jasełka 2013"


Wigilia wiejska

Już 11 grudnia podczas wiejskiej wigilii w Dzietrzkowicachodbyła się premiera Jasełek w wykonaniu uczniów klasy IV. Poza innymi mediami można nas obejrzeć w galerii Galerii "Wigilia wiejska 2013"


Mikołajki !!!

6 grudnia, jak co roku, bardzo "niespodziewanie" odwiedził nas św. Mikołaj.
"Za prezenty dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy", szczególnie naszej Radzie Rodziców.
Pełnię radości zobaczycie w galerii Galerii "Mikołaj 2013"


Wizyta przedszkolaków

24 października, kolejny raz gościliśmy nasze przedszkolaki. Przybyli oni na zaproszenie klasy Va wraz z wychowawczynią, na przedstawienie pt.:"Z Tuwimem weselej". Przy poezji J. Tuwima wszyscy radośnie spędzili czas oraz uczestniczyli we wspólnej zabawie. Zabawy z małymi gośćmi można zobaczyć w galerii Galerii "Tuwim 2013"


Pasowanie na ucznia 2013

22 października 2013r. najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do szkoły. Z ogromną tremą, ale i wielkim zaangażowaniem złożyli oni swoje najważniejsze dotychczas ślubowanie. Było mnóstwo radości, upominków oraz najlepszych życzeń na dalsze lata edukacji.
Fotografie w Galerii "Pasowanie 2013"


Dzień Papieski w naszej szkole

Już 16 października odbyła się kolejna ważna uroczystość z okazji obchodów Dnia Papieża Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnego wsponinania życia i pontyfikatu naszego wielkiego rodaka. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna oraz licznie zaproszeni goście.
Fotograficzną relację można obejrzeć w Galerii "Dzień papieski 2013"


Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji.
Część artystyczną przygotowała klasa II, a swoją obecnością uświetnił
Sekretarz Gminy P. Krzysztof Piasta.
Zdjęcia w Galerii "Dzień Edukacji 2013"


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, aby przyniósł on same sukcesy i radości!!!


Pożegnania i nagrody!

Jeden dzień to za mało by rozdać wszystkie nagrody dla naszych uczniów.
27 czerwca rozdano wszelkie nagrody za osiągnięcia pozadydaktyczne, zaś 28 czerwca pochwały i wyróżnienia dla uczniów i absolwentów z najwyższą średnią ocen.
Zapomniane zdjęcia w Galerii "Zakończenie roku 2012/2013"


Budowa hali trwa!

Kolejny raz chcemy podzielić się naszą radością z powodu postępów przy budowie hali sportowej.
Zdjęcia w Galerii "Budowa hali III"


Dzień Ziemi

25 kwietnia 2013r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość poświęcona naszej planecie Ziemi.
Z tej to okazji, członkowie Koła Przyrodniczego wraz z opiekunem, przygotowali dla wszystkich uczniów akademię, która jednocześnie była wspaniałą wskazówką na temat, jak dbać o nasze środowisko.
Skrót relacji z tego dnia w Galerii "Dzień Ziemi 2013"


Pracowita wiosna

Święta Wielkanocne w zimowej szacie minęły bardzo szybko, a tuż po nich czekała nas wytężona praca. 14 marca 2013r. swój pierwszy sprawdzian kompetencji napisali uczniowie klasy III, a tuż po nich, 4 kwietnia, uczniowie klasy VI. Kolejny sprawdzian wiedzy nadszedł już 12 kwietnia 2013r. kiedy to gościliśmy u nas młodzież z całego powiatu wraz z opiekunami, na Powiatowym Konkursie PTTK. Ogrom dokonań i pracy można obejrzeć w Galerii "Konkurs PTTK"


Zabawa choinkowa!!!

W sobotę, 26 stycznia 2013, na sali OSP Dzietrzkowice,
odbyła się coroczna zabawa choinkowa.
Uczniowie po raz ostatni przedstawili szkolne jasełka dla wszystkich gości.
Następnie, tradycyjnie już, wszyscy uczniowie wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez niezawodną Radę Rodziców oraz we wspaniałej zabawie. Uciechom i tańcom nie było końca...aż do godziny 20.00.
Zebrane foto w Galerii "Choinka 2013"


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W ostatnią niedzielę, 20 stycznia 2013, na sali OSP w Kol. Dzietrzkowice,
odbyła się uroczystość poświęcona Babciom i Dziadkom.
Dzieci wszystkich grup zaprezentowały dziadkom swój program artystyczny,
zaś wszyscy uczestniczyli w poczęstunku i wesołej zabawie.
Fotograficzna relacja w Galerii "Przedszkole 4"


Magiczny czas Bożego Narodzenia

Ten piękny przedświąteczny okres rozpoczęliśmy tradycyjnymi Jasełkami.
Ich prapremiera miała miejsce 12.12.2012 roku, w sali OSP Dzietrzkowice. Fragmenty wystąpienia można obejrzeć tutaj. (podano za gazetą "Łącznik")
Premiera Jasełek odbyła się w murach naszej szkoły, podczas corocznej uroczystości opłatkowej z udziałem zaproszonych gości, w dniu 18.12.2012.
Ostatnie wystąpienie naszych aktorów odbyło się 21.12.2012, dla rodziców oraz całej społeczności szkolnej.
Skrót wydarzeń przedświątecznych dni w Galerii "Jasełka 2012"

Życzymy wszystkim radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt
oraz szczęśliwego Nowego Roku 2013


Zostań świętym Mikołajem

W tym roku mikołajki obchodziliśmy inaczej niż zwykle. Uroczystość zorganizowana przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną odbyła się w sali OSP w niedzielę - 09.12.2012. Zanim przyszedł Mikołaj, licznie zgromadzeni goście mogli kupić świąteczne ozdoby, które z pomocą rodziców i nauczycieli wykonali uczniowie. Dzieci zaprezentowały piosenki z repertuarów swych ulubionych wykonawców. Śpiewem przywitały też Mikołaja.
W czasie uroczystości nagrody i wyróżnienia odebrali laureaci oraz uczestnicy szkolnego konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Było wesoło i świątecznie!!!
Wszelkie radości ostatnich dni w Galerii "Mikołaj 2012"

Mikołaj o każdym pamięta

Nie zapomniał też o najmłodszych i dokładnie 6 grudnia odwiedził nasze przedszkole. Tego dnia nikomu nie zabrakło prezentów, radości i wesołej zabawy. Fotograficzne dowody w Galerii "Przedszkole 3"


Drugi etap budowy hali trwa!!!

Z dużą radością informujemy, że trwają nieustające prace przy budowie hali sportowej. Postępy na budowie można obejrzeć w Galerii "Budowa hali II"


Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W dniu 23 października w murach naszej szkoły zostali pasowani najmłodsi uczniowie. Tym samym zostali oni przyjęci do braci uczniowskiej. Wszystkim gratulujemy i życzymy wielu szkolnych sukcesów! Zebrane zdjęcia w Galerii "Ślubowanie 2012"

Tego samego dnia uczniowie klasy V, na ulicach Dzietrzkowic,
wzięli udział w policyjnej akcji pod hasłem: "Jabłuszko i cytrynka".


Wizyta w Krośnicach

3 października 2012, odbyła się kolejna już wycieczka, zorganizowana przez Radę Rodziców. Tym razem brali w niej udział uczniowie klas I-IV. Odwiedziliśmy fabrykę bąbek oraz Muzeum Ziemi w miejscowości Krośnice.
Fotograficzna relacja w Galerii "Krośnice 2012"


Nowy rok szkolny - rozpoczęty!!!

3 września, tuż po mszy świętej, nastąpiła oficjana inauguracja nowego roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy uczniowie wypoczęci i zadowoleni powrócili do swoich obowiązków.


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 roku nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Tego dnia rozdano wszelkie nagrody, wyróżnienia i stypendia za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w bieżącym roku. Doceniamy pracę naszych uczniów, ale również ogromny wkład ich rodziców. Pożegnaliśmy także 46 absolwentów kończących naszą szkołę wraz z trzema uczniami kończącymi ten etap edukacji z tytułem „Absolwent 2012”. Gratulujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom życząc jednocześnie słonecznych, wesołych i bezpiecznych wakacji!!!
Zdjęcia w Galerii "Zakończenie 2012"


Nagrody, nagrody...

28 czerwca 2012, podczas uroczystego apelu podsumowującego pracę szkoły
za rok szkolny 2011/2012 rozdaliśmy nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia pozadydaktyczne naszych uczniów. Była to praca w Samorządzie Uczniowskim, sklepiku szkolnym, bibliotece, systematyczne oszczędzanie w SKO oraz osiągnięcia we wszelkich konkursach i zawodach sportowych.
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Krótka relacja w Galerii "Nagrody 2012"


Zapomniane Zakopane

Pod koniec maja 2012r. uczniowie klas IV-VI wybrali się na wspaniałą, letnią wycieczkę do stolicy polskich Tatr. Po drodze odwiedzili także stary Kraków. Mimo, że wycieczka odbyła się dość dawno, ze zdjęć może wynikać, że dopiero będzie.(Prosimy nie sugerować się datą na fotkach*)
Zebrane fotografie w Galerii "Zakopane 2012"


Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!!


Powitanie wiosny

Tego dnia uroczyście powitaliśmy wiosnę w naszej szkole, żegnając zimową pannę - Marzannę. Jednocześnie odbyło się podsumowanie akcji pod hasłem
"Tydzień kulturalnego zachowania się".
Z każdej klasy wyłoniono 3 najgrzeczniejszych uczniów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wszyscy cieszyli się wiosenną pogodą, a wyróżnieni nagrodami. Gratulujemy.


"Karnawał w przedszkolu"

15 lutego nasze przedszkolaki bawiły się na corocznym balu karnawałowym zorganizowanym przez wychowawczynie i Radę Rodziców. Największą atrakcją imprezy były stroje, w których dzieci tego dnia przyszły do przedszkola. Między Królewnami, Księżniczkami, Kotkami, Myszką Miki, Truskawką… tańczyły Elfy, Batman, Spajdermen, Kowboj, Farmer, Króliczek, Czarownica, Piraci, a nawet Murzynek Bambo. Na pięknie udekorowanej sali dzieci brały udział w licznych konkursach, zabawach, doskonaliły swoje umiejętności taneczne i wokalne, częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców i panie kucharki.
Alicja Strzelecka, Aneta Pękala
Zdjęcia w Galerii "Przedszkole 2"


"Przedszkolny Dzień Babci i Dziadka"

24 stycznia dzieci z naszego przedszkola złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia z okazji Ich święta. Do tej chwili dzieci przygotowywały się długo
i starannie. Zrobiły zaproszenia i kolorowe laurki oraz, pod kierunkiem swoich pań, przygotowały wspaniały program artystyczny. Duży udział w zorganizowaniu uroczystości mieli także rodzice, którzy zadbali o to, aby dostojnym gościom słodko i ciepło upłynął czas. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki,
a nawet tańczyły w asyście bałwanków. Na koniec wręczyły laurki i zaprosiły do wspólnego biesiadowania. Uroczystość upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze.
Alicja Strzelecka, Aneta Pękala
Zdjęcia w Galerii "Przedszkole 1"


"Szkolny Konkurs Kotylionowy 2012"

W czwartek, 16 lutego został rozstrzygnięty kolejny, coroczny konkurs pod hasłem "Najpiękniejszy kotylion". Wszyscy uczestnicy konkursu w podziękowaniu otrzymali słodkie niespodzianki od Rady Rodziców. Ta natomiast jako główny organizator i juror miała nie lada kłopot w wyborze najładniejszych prac.
Zdjęcia w Galerii "Kotyliony 2012"


"Choinka 2012"

28 stycznia młodzież naszej szkoły oficjalnie zakończyła pierwszy semestr nauki
w roku szkolnym 2011/2012. Tego popołudnia na sali OSP odbyła się tradycyjna zabawa choinkowa. Uroczystość rozpoczęły jasełka, zaś w dalszej części odbywały się przeróżne konkursy z nagrodami, pysze poczęstunki dla każdej z klas oraz huczna zabawa. Za moc atrakcji dziękujemy Radzie Rodziców. O godzinie 20.00 wszyscy udali się do domów, aby rozpocząć zasłużone ferie.
Foto z wesołej zabawy w Galerii "Choinka 2012"


"Bezpieczne ferie 2012"

W dniu 24 stycznia odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z przedstawicielem KPP w Wieruszowie, młodszym aspirantem Grzegorzem Musialskim, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2012”. Szkoła nasza bierze także udział w programie "Bezpieczna szkoła. Bezpieczny uczeń". Mamy więc nadzieję, że wiedza dzieci
w dziedzinie bezpieczeństwa jest szeroka i ma zastosowanie w praktyce.
Jeszcze w listopadzie 2011r. uczniowie klasy V, wspólnie z przedstawicielami policji, wzięli udział w akcji "Jabłuszko i cytrynka" na terenie Dzietrzkowic.
Zdjęcia w Galerii "Ferie 2012"

Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych ferii!


Jasełka 2011

Wesołych Swiąt i szczęśliwego Nowego Roku

...to życzenia, które w dniu 19 grudnia całkowicie zawładnęły naszymi sercami. Zgodnie z długoletnią tradycją, odbyło się w naszej szkole opłatkowe spotkanie
z samotnymi mieszkańcami Dzietrzkowic. Nie zabrakło na nim wigilijnych potraw, drobnych upominków oraz wielu gości. Spotkanie uświetniły Jasełka przedstawione przez naszych uczniów. Występ powtórzono dla społeczności szkolnej w dniu 22 stycznia. Tego dnia obejrzeliśmy także popisy artystów Koła Regionalnego z klasy V w inscenizacji pt.:"Tradycje Bożego Narodzenia".
Foto zebrane ze wszystkich uroczystości w Galerii "Jasełka 2011"


Mikołajki 2011

6 grudnia, niezawodnie, jak każdego roku, przybył do nas Swięty Mikołaj
wraz ze swymi "Elfami". Także zwyczajowo, uginał się pod ciężarem ogromnych paczek i ... samych słodkości, za co jak zwykle: serdecznie dziękujemy!!!
Skrót fotograficznych radości w Galerii "Mikołaj 2011"


Wizyta w Stolicy - XI 2011

30 listopada 2011 uczniowie klas IV-VI odbyli wspaniałą wycieczkę do Warszawy (i już wiadomo dlaczego w tym roku tak szybko odbyły się u nas Andrzejki!) Młodzież nasza zwiedziła Centrum Nauki "Kopernik",
gdzie zapoznawali się z osiągnięciami współczesnej nauki i techniki.
Odwiedzili też siedzibę Sejmu RP. Podziwiali zabytki, historię i kulturę stolicy.
Po tak wyczerpującym dniu wszyscy szczęśliwie powrócili do Dzietrzkowic.
Z braku czasu, zaledwie kilka fotek w Galerii "Warszawa - XI 2011"


Andrzejki 2011

24 listopada odbyły się w naszej szkole tradycyjne Andrzejki przygotowane przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Każdy mógł skorzystać z zabaw i wróżb przygotowanych przez dziewczęta z klas IV-VI.Chłopcy z klasy V i VIa prowadzili zabawę taneczną, a dziewczyny z klasy V pomagały w andrzejkowym sklepiku.
Wszyscy świetnie się bawili aż do ostatniej piosenki, a piękne cyganki przepowiadały tylko dobrą przyszłość.


Ślubowanie klasy I - 2011

25 października 2011 byliśmy świadkami uroczystego pasowania uczniów klasy I.
Przyjęliśmy do braci szkolnej małych mieszkańców naszej wsi. Życzymy im,
aby nauka okazała się samą przyjemnością, a nowe znajomości owocowały przyjaźnią i dobrą zabawą. Zdjęcia najmłodszych uczniów w Galerii
"Ślubowanie 2011"


Dożynki wiejskie 2011

18 września swoimi występami uczciliśmy ciężką pracę rolników naszej wsi.
Często są to nasi dziadkowie i rodzice. Z tym większą radością podziękowaliśmy im za ich całoroczny trud i obfite plony, życząc satysfakcji z ich pracy
oraz zawsze dobrej pogody! Krótka relacja w Galerii:
"Dożynki 2011"


Nowy rok szkolny 2011/2012

1 września 2011 r. powitaliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny.
Wszyscy uczniowie wrócili zdrowi i wypoczęci w mury naszej szkoły.
Życzymy im, aby nowy rok przyniósł same sukcesy i tylko dobre oceny.
Mamy nadzieję, że nauka stanie się radością i zabawą!


Krasiejów 2011

13 czerwca 2011r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w kolejnej swojej wycieczce.
Na miłe pożegnanie ze szkołą zwiedzili DinoPark w Krasiejowie.
Pogoda dopisała, a wszystkim bardzo podobało się obcowanie z prehistorią.
Kolejny już raz dziękujemy Radzie Rodziców za sponsoring!
Pamiątkowe zdjęcia w Galerii "Krasiejów 2011"


Częstochowa 2011

9 czerwca 2011r. odbyła się kolejna wycieczka w bieżącym roku szkolnym.
Tym razem brali w niej udział uczniowie klas V-VI.
Uczestniczyli w spektaklu teatralnym oraz zwiedzaniu ruin zamku w Olsztynie.
Dziękujemy Radzie Rodziców!
Kilka fotek można obejrzeć w Galerii "Częstochowa 2011"


Wesołych Świąt !!!

Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom, krewnym i odwiedzającym
naszą stronę, życzymy radosnych, spokojnych i rodzinnych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i mokrego, zdrowego Dyngusa.


23 marca 2011

Wiosna w naszej szkole
rozpoczyna się odkrywaniem talentów.

"Talent 2011" - to już trzecia edycja spotkań,
które zapisują się w tradycję naszej szkoły.
Uczniowie zaprezentowali talenty wokalne, instrumentalne,
taneczne, recytatorskie, kabaretowe, a nawet literackie!
Wszystkich podziwiamy i gratulujemy!
Naszych artystów można obejrzeć w Galerii "Talent 2011"

Lista zawycięzców w Galerii "Ogłoszenia".


Konkurs kotylionowy

22 lutego 2011r. odbył się kolejny już raz, konkurs pod hasłem:
"Najpiękniejszy kotylion". Zwyczajowo uczestniczyli w nim
niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Efekty były przepiękne!
Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie niespodzianki od Rady Rodziców.
Piękne efekty plastycznych działań w Galerii "Kotyliony 2011"
Tego samego dnia rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Czytelniczy.
Lista zawycięzców w Galerii "Ogłoszenia"


!!! Walentynki !!!

15 lutego 2011r. obchodziliśmy w naszej szkole huczne imieniny św. Walentego,
tradycyjnie nazywane Walentynkami. Bawiliśmy się wesoło podczas dyskoteki,
a wszyscy otrzymali przemiłe kartki i życzenia.
!!! Dzię - ku - je - my !!!


Choinka szkolna

W dniu 15 stycznia 2011r. odbyła się tradycyjna już w naszej szkole huczna zabawa uczniowska, zwana od dawna, zabawą "choinkową".
Rada Rodziców naszych uczniów zadbała o pyszne jedzenie,
napoje, muzykę i wspaniałe wypieki.
Zabawa była przednia, co można zobaczyć w Galerii "Choinka 2011"


Wesołych Świąt

oraz Nowego Roku 2011, który spełni wszelkie marzenia
o zdrowiu, radości i szczęściu,
życzy Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach.


Spotkanie opłatkowe

20 grudnia w murach naszej szkoły odbyło się wigilijne spotkaniez samotnymi mieszkańcami Dzietrzkowic.
Spotkaniu towarzyszyły jasełka w wykonaniu uczniów klasy IV.
Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu zaproszonych gości
na czele z panem Wójtem Henrykiem Cioskiem.
Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd
i świątecznych życzeń.
Krótka relacja w Galerii "Opłatek 2010"


Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia wszystkie dzieci spotkała miła niespodzianka.
Mury naszej szkoły odwiedził nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj.
Dostarczył dzieciom ogromne paczki i mnóstwo radości.
Serdecznie dziękujemy, także jego "pomocnikom".
Kilka radosnych fotek w Galerii "Mikołaj 2010"


Sukces naszych sportowców!

W dniu 05 listopada 2010 w Czastarach, drużyna chłopców
wzięła udział w Powiatowych Rozgrywkach w piłce siatkowej.
Zajęli tam II miejsce, po sukcesie w Rozgrywkach Gminnych,
kiedy to 22.10.2010 zajęli miejsce I.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Ślubowanie klasy I

W dniu 28 pażdziernika w poczet uczniów naszej szkoły
oficjalnie przyjęliśmy nowych uczniów klasy I.
Część oficjalna rozpoczęła się akademią o godzinie 11.00,
a trwała do godzin popołudniowych dzięki rodzicom pierwszoklasistów,
którzy przygotowali pyszne ciasta i niespodzianki dla dzieci.
Za wesołą uroczystość dziękują "pierwszaki"!
Kilka zdjęć z uroczystości w Galerii "Ślubowanie 2010"


Wycieczka do Częstochowy

W dniach 19 i 27 pażdziernika odbyły się szkolne wycieczki do Częstochowy.
W pierwszym terminie uczniowie klas I-IV, a w drugim V-VI.
Zwiedziliśmy fabrykę zapałek wraz z jej zabytkową częścią,
braliśmy udział w seansie kina Galerii Jurajskiej.
Na zakończenie zwyczajowo odwiedziliśmy także McDonalds.
Za wesołą zabawę dziekujemy Radzie Rodziców!
Zaledwie kilka fotek w Galerii "Częstochowa 2010"


Pożegnania - powitania

Jeszcze niedawno obchodziliśmy zakonczenie roku szkolnego 2009/2010,
a już w środę, 1 września o godz. 9.00
powitaliśmy nowy rok szkolny 2010 / 2011.


Wycieczka w Góry Świetokrzyskie

15-17 czerwca 2010
W czasie tych pięknych i słonecznych dni, odbyła się szkolna wycieczka
uczniów z klas III-VI.
Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, a wśród nich:
Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni,
ruiny zamku w Chęcinach, rynek miasta Kielce,
rezerwat geologiczny „Kadzielnia” w Kielcach, zdobyliśmy górę Św. Krzyż,
gołoborze, Klasztor ojców Oblatów i jego krypty,
spacerowaliśmy po pięknym Parku Jurajskim w Bałtowie,
odbyliśmy przejażdżkę kolejką, podziwialiśmy okręt, czołgi,
samoloty, wyrzutnie i wszelki sprzęt wojenny w Muzeum
Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.
Na zakończenie nie zabrakło również wizyty w McDonalds.
Fotografie z wyjazdu dostępne w galerii: "Wycieczka 2010"


Jubileusz 75-lecia naszej szkoły

Nasza szkoła już po swoim zaszczytnym jubileuszu.
W dniach 22-23 maja 2010r. budynek naszej szkoły obchodził swoje 75 urodziny.
Jego długa już i zawiła historia rozpoczęła się właśnie w roku 1934,
zaś szkolnym 1934/35.
Fotorelacja z tej uroczystości dostępna jest w galerii pt. "Jubileusz"