Losy absolwentów Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach

W sobotnie popołudnie 21.10.2023 r. w Dzietrzkowicach miało miejsce spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach, którzy opuścili jej mury dokładnie 50 lat temu. Komitet organizacyjny, na czele którego stanęli Panowie: Ryszard Starek, Michał Kusiek i Grzegorz Merta zaprosili swoje koleżanki i kolegów w „sentymentalną podróż”.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym, gdzie Ksiądz Proboszcz Jarosław Dembiński odprawił mszę świętą w intencji zgromadzonych, ale także tych, którzy odeszli już do wieczności.

Wśród gości, poza absolwentami roku szkolnego 1972/73 znalazły się dwie nauczycielki z tamtego okresu. Były to  Panie: Stanisława Cichosz i Hanna Pilarska.

W swobodnej i pogodnej atmosferze, przy suto zastawionym stole w Restauracji” Kazimierz”, przy dźwiękach muzyki kontynuowano spotkanie. Okazało się, że liczna acz bardzo zgrana klasa i po pięćdziesięciu latach od ukończenia szkoły potrafi stworzyć wspaniały zespół, klimat sprzyjający rozmowom, wspomnieniom i dobrej zabawie.

Wszyscy chętni mieli możliwość zwiedzenia „starej szkoły”. Z sentymentem wspominano nauczycieli, wychowawców, różne uczniowskie zdarzenia, które utkwiły w pamięci i pozwalają z przyjemnością  myśleć o uczniowskich czasach.

Dyrektor Zespołu Szkół w Dzietrzkowicach Pan Marek Lis w słowie skierowanym do zgromadzonych podkreślił, że jest dumny, iż może kierować placówką,  którą opuszczają tak wspaniali absolwenci. Pogratulował także  wszystkim życiowych osiągnięć, życząc zdrowia i zachęcając do organizowania kolejnych spotkań. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych.

>> Galeria zdjęć <<

Losy absolwentów Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach
Przewiń na górę
*/