Narodowe Czytanie 2022

3 września 2022 roku odbyła się 11. Edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura – to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W naszej szkole włączyliśmy się do tej akcji w piątek – 9 września.

Piękne czytanie z elementami inscenizacji wybranych ballad naszego narodowego wieszcza przygotowali uczniowie klasy VI i VIII.

>>> więcej zdjęć <<<

Szóstoklasiści przedstawili balladę „Pani Twardowska”. Szlachcic Twardowski, diabeł Mefistofeles oraz narratorzy przyciągnęli uwagę słuchaczy wzorowym czytaniem i ciekawymi strojami.

Ósma klasa zaprezentowała nastrojową, pełną grozy i tajemniczości balladę „Świtezianka”. Oprócz wzorowego czytania i pięknych strojów, wprowadzili do występu elementy ruchu i efekty specjalne. Słuchacze zgodnie orzekli, że udało im się wydobyć niezwykły nastrój tej przejmującej ballady. W środę 14 września uczniowie odwiedzili swoje najmłodsze koleżanki i kolegów w przedszkolu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytania, a czytający – z radością powspominali swoje niedawne dzieciństwo w ukochanym przedszkolu. Nie obyło się bez stresu i łez niepokoju w najmłodszej grupie. Wspólne zabawy mile zakończyły odwiedziny.

Narodowe Czytanie 2022
Przewiń na górę
*/