Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To święto przypomina nam o znaczeniu dobra kulturowego, jakim jest język. Obchody święta rozpoczęły się od spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej, gdzie odbyły się popisy recytatorskie uczniów, którzy brali udział w gminnych konkursach recytatorskich, zajmując wysokie miejsca. Wiersze wygłaszali również ci, którzy zgłosili się na ochotnika, pięknie prezentując wiersze klasyków poezji polskiej.


Następnie klasa piąta przedstawiła kilka scenek – inscenizacji z książki lubianej przez dzieci
pisarki – Wandy Chotomskiej. Kabaret Horrorek wszystkim się bardzo spodobał!

Na zakończenie laureaci i uczestnicy Gminnego Konkursu w Ładnym Pisaniu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.


W tym niezwykłym dniu inaczej wyglądała również nasza szkoła. Kolorowe plakaty, rozwieszone na korytarzu, zachęcały do czytania książek, inne eksponowały znaczenie języka ojczystego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka zawierająca informacje o historii i znaczeniu tego święta, o pochodzeniu języka polskiego, a także wystawa książek ze szkolnej biblioteki oraz wzorowo prowadzonych uczniowskich zeszytów przedmiotowych i dzienniczków lektur.


Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń w naszej szkole.

>> Galeria zdjęć <<

Dzień Języka Ojczystego
Przewiń na górę
*/