Dzień Języka Ojczystego

23 lutego 2023 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To dość młode święto przypomina nam o znaczeniu dobra kulturowego, jakim jest język.

Obchody święta rozpoczęły się od spotkania wszystkich uczniów w sali gimnastycznej, gdzie odbyły się popisy recytatorskie i w głośnym czytaniu.

 Kontynuując obchody  święta, uczniowie klasy VIII odwiedzili w klasach swoje koleżanki i kolegów z klas I-VI. Podczas zajęć wspólnie rozwiązywali krzyżówki, zagadki językowe, ćwiczyli dykcję, powtarzając łamańce językowe. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

W tym niezwykłym dniu inaczej wyglądała również nasza szkoła. Kolorowe plakaty, rozwieszone na korytarzu, zachęcały do czytania książek, inne eksponowały znaczenie języka ojczystego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka zawierająca informacje  o historii i znaczeniu tego święta, o pochodzeniu języka polskiego, a także wystawa książek i słowników ze szkolnej biblioteki oraz wzorowo prowadzonych uczniowskich zeszytów przedmiotowych i dzienniczków lektur.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. Na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń w naszej szkole.

Galeria Foto (kliknij w zdjęcia)

)

Dzień Języka Ojczystego
Przewiń na górę
*/