#sadziMY drzewa

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach wzięli udział w akcji #sadziMY. To już IV edycja sadzenia drzew organizowana  z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy gdzie partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Organizatorzy na tegoroczną edycję przygotowali 1.000.000 sadzonek do rozdania w ciągu dwóch dni. Akcja #sadzimyMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką 26 kwietnia 2019 r. Inicjatywę podjęto w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100–lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95–letniej historii Lasów Państwowych – nawałnice spustoszyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.

>>> więcej zdjęć <<<

Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla, gdyż drzewa są doskonałymi pochłaniaczami CO2 z atmosfery.
Drzewa stanowią też naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń powietrza, a poprzez ograniczenie erozji gleb wpływają na zmniejszanie zanieczyszczenia wód. Posadzenie drzew wzdłuż dróg skutkuje ograniczeniem hałasu wokół ruchliwych tras. Drzewa służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne oraz ograniczające dostęp światła.
I wreszcie – drzewa są głównym elementem piękna krajobrazu, a ich sąsiedztwo działa na nas kojąco.

#sadziMY drzewa
Przewiń na górę
*/